Як вибрати правильно ковдру
Як вибрати правильно ковдру

Кожна людина перед сном бажає почуватися комфортно і затишно. Адже сон – запорука бадьорості, гарного самопочуття та відмінної працездатності наступного дня. Для досягнення такої омріяної цілі необхідно вибрати таку ковдру, яка буде задовольняти абсолютно всі потреби.

Ковдри, в залежності від наповнювача, об’єднують у дві групи: натуральні та синтетичні. Вибирають їх орієнтуючись на кліматичні умови в оселі та на пору року, в яку будуть використовуватися. Також важливо перевіряти тканину, якою ковдра обшита. Найкращий вибір – натуральне покриття. В такому разі забезпечується нормальна вентиляція повітря та відмінна гігроскопічність, тобто добре вбирається волога.

Зупинивши свій вибір на ковдрі або пледові з верблюжої або овечої шерсті, можна забезпечити не лише комфорт, але й відчути на собі лікувальні властивості природного матеріалу. Їх рекомендують вибирати людям, які мають проблеми з хребтом та суглобами. Під таким натуральним покривалом налагоджується кровообіг, заспокоюється та приходить в норму діяльність нервової системи. При покупці шерстяних ковдр важливо пам’ятати, що вони можуть виготовлятися з шерсті або пуху тварин. Перший варіант більш теплий та щільний, перевагами другого є легкість та м’якість на дотик. Таку ковдру дозволяється прати в домашніх умовах, але тільки руками. До того ж, при сильному забрудненні можна скористатися послугами хімчистки.

Якщо, вибираючи ковдру, основним критерієм є наповнювач, то зупинитися можна на таких різновидах:

-        Пухові ковдри виготовляють, використовуючи пух птахів. У продажу найчастіше зустрічаються вироби з гусячим або качиним пухом, більш дорогий варіант – пух гагари. В холодну пору року такі ковдри стануть незамінними, адже вони чудово зберігають тепло. Вважається, що саме пухові ковдри – найлегші та приємні на дотик. Єдиний недолік пухової ковдри полягає в тому, що деякі люди мають алергію на пух. Тому цей варіант для них не підходить.

-        Шовкові ковдри – це символ вишуканості й добробуту. На жаль, придбати такий виріб не кожному по кишені. Висока вартість обумовлюється тим, що наповнювачем таких ковдр є натуральний протеїн. Його спеціально збирають від гусениць шовкопрядів. В таких виробів маса плюсів: вони гігроскопічні, зносостійкі, терморегулюючі, волого вбираючі та багато іншого. Відповідно сон під ними стає найкращим.

-        Бамбукові ковдри виготовляються із натуральних волокон бамбука, що забезпечує багато переваг. Вони чудово зберігають тепло і поглинають вологу. Такі вироби унікальні, адже до їх складу входить натуральна антибактеріальна речовина.

-        Синтетичні ковдри – досить розповсюджений різновид. Помірні ціни сприяють тому, що їх купляють найчастіше. Досить м’які та легкі, однак погано вбирають вологу, та й в зимовий період повністю не зігріють.

В будь-якому випадку варто вибирати ковдру, яка прошита «квадратним» способом, адже вона перевершує інші. У статті перераховано лише основні різновиди виробів.

Найголовніше, визначаючись, пам’ятати про розміри ковдри та її безпосередні функції – тоді проблема вибору не буде такою гострою.

Декілька порад щодо вибору ковдри. Щоб почуватися максимально комфортно, і спокійно відпочити вночі, важливо обрати відповідну ковдру. Уві сні людина перебуває майже половину свого життя, і саме від повноцінного нічного відпочинку залежить настрій і здоров’я. Від вибору ковдри також залежить чи буде сон спокійним і розслаблюючим. Тому до питання вибору ковдри слід підходити серйозно та зважено.

Для початку необхідно вибрати оптимальну довжину виробу. Важливість цього фактора подвоюється, якщо ріст людини вищий за середній. У випадку, коли ковдра призначена для двох людей, то необхідно врахувати її ширину. Далі слід зрозуміти основне призначення ковдри. Іншими словами, визначитися з необхідною теплопровідністю. Тут все залежить від індивідуальних потреб і звичок. Адже всі люди різні – хтось почувається комфортно в прохолоді, а комусь необхідно більше тепла. За цей фактор у виробах відповідають товщина й наповнювач. Зрозуміти, наскільки добре ковдра зберігає тепло людського тіла можна по етикетці, знайшовши на ній цятки від однієї до п’яти. Одиничкою позначають найлегші вироби, далі теплота збільшується відповідно до кількості цяток.