Вибираємо правильне ковдру
Вибираємо правильне ковдру

У наш час пропонується велике різноманіття ковдр. І недосвідчений покупець, вибираючи ковдру, може з легкістю допустити помилку. А потрібно вибрати дійсно правильну ковдру, яка б задовольнила всіх членів родини.

Головне для будь-якої ковдри – це наповнювач. В сучасних моделях він буває двох видів: синтетичний та натуральний.

До останніх відноситься бавовняне волокно, яке цінується завдяки багатьом показникам – воно має високу теплоізоляцію, добре пропускає повітря й вологу, а коштує відносно недорого. Для холодної спальні, якщо вона погано опалюється в холодну пору року, придбання ватної ковдри виявиться єдиним правильним рішенням.

Шерстяні ковдри, володіючи високими теплоізоляційними характеристиками, мають меншу вагу в порівнянні з ватними аналогами. А шерсть може бути абсолютно різною – верблюжою, козячою або овечою. Шерстяні ковдри, виготовлені з овечої шерсті, можна придбати дешевше, ніж інші. Верблюжі ковдри відрізняються особливою м’якістю, тоді як козяча шерсть використовується для виробництва найдорожчих кашемірових ковдр, які відрізняються своєю м’якістю та гарною теплоізоляцією. Але такі ковдри підходять лише для тих людей, котрі не мають проблем з алергією.

Пухові ковдри цінуються за чудове поєднання невеликої ваги й високих теплоізоляційних характеристик. Проте це можна сказати лише про ті моделі, в яких використовується пух водоплаваючих птахів. Лише в цьому випадку пух буде відрізнятися високою пружністю. І не колотися, якщо його кількість буде перевищувати критичний показник 60 відсотків. В іншому випадку, якщо остяків буде налічуватися більше, ніж 40 відсотків і буде відсутнє щільне покриття з тику, така ковдра банально ризикує розколотися.

Ковдри з бамбуковим наповнювачем відносяться до ряду дорогих, оскільки вони ще слабо представлені на вітчизняному ринкові. Проте ці ковдри відрізняються високою теплоізоляцією, м’якістю та легкістю. Вони також не бояться води, що дозволяє за необхідності прати їх руками.

А ковдри з синтетичним наповнювачем у вигляді синтепону можна прати в будь-якій пральній машині. Цей наповнювач також не боїться води, швидко висихає, відрізняється гарною теплоізоляцією та малою вагою. Але недоліки є – це схильність до злежування (ковдри слугують в середньому не більше 4-5 років). Крім того, вони можуть електризуватися. Вищевказаних недоліків повністю позбавлені альтернативні синтетичні наповнювачі у вигляді холофайбера, тінсулейта та мікрофайбера, котрі хоча й бояться води, але не злежуються і тим паче – не електризуються.