Вибираємо дитячі постільні приналежності
Вибираємо дитячі постільні приналежності

Солодкі сни… Як же багато часу малюк проводить уві сні саме в перші дні свого життя , радуючи батьків та дільничних лікарів.Але все частіше можна почути від переляканих батьків про те, що дитинка чомусь не хоче засинати, а також спати довго і спокійно. Часто навіть зовсім маленькі дітки замість того, щоб миролюбно сопіти у своєму ліжечку, - поводять себе неспокійно, нервуються, вередують, крутяться. Нерідко така поведінка зумовлена не проблемами зі здоров’ям, а саме хибний вибір постільного приладдя, до якого зазвичай належать такі предмети: матрац, наматрацник, комплект постільної білизни, подушка, ковдра, балдахін, одяг для сну.

Ніжна шкіра дитини вирізняється дуже високою чутливістю. Саме тому й існує спеціалізоване постільне приладдя для дітей, дитячі засоби гігієни, а також дитяча косметика.Якщо шкіри дитини постійно контактує з матеріалами, які викликають певне почуття дискомфорту, адже саме від комфорту дитини залежить не лише глибина і тривалість її сну, але і сон новоспечених батьків, яким після бурхливого дня, проведеного з малечею, так потрібен повноцінний відпочинок. Тому дуже важливим являється не лише вибір фірми-виробника постільного приладдя, а і вибір матерії, з якої воно виготовлене. (Предпоследнее предложение этого абзаца не имеет логического завершения, обратите внимание, возможно, нужно его заменить или завершить начатую с «если» мысль).

На сучасному ринку дитячих товарів можна знайти як речі, виготовлені з натуральних тканин, так і речі зі 100% синтетичним складом або з додаванням синтетичних матеріалів. Зазвичай дитячі синтетичні речі мають досить привабливу ціну і практично не мнуться, однак саме штучні тканини можуть викликати подразнення, алергію, поганий сон, а також жахливий настрій дитини. Синтетичні домішки в дитячих речах можуть бути присутні, але їх частка має бутить досить незначною. Невеликий вміст синтетики робить постільну білизну більш практичною, адже така постіль значно менше мнеться, але для дітей, схильних до алергії та дерматитів, вона не підходить. Для батьків, які поки що очікують появу малюка на світ і готують для нього посаг, або тих, хто тільки вживається в роль батьків і хоче максимально убезпечити свою дитину від будь-яких ризиків, найкращим рішенням буде попередня консультація з дерматологом.

Сучасний ринок товарів для дітей дуже багатий на постільну білизну різноманітного забарвлення, але вибір її залежить не лише від особистих смаків. Чому? Тому що колір дуже впливає на психологічний стан дитини. Постільна білизна білого кольору, яка хоч і марка, але все ж дуже просто відпирається, являється оптимальною, адже цей колір абсолютно нейтральний і не має ніякого впливу на нервову систему дитини. Також гарним варіантом являється постільне приладдя у пастельних тонах. А ось яскраві і, здавалося б, життєрадісні забарвлення негативно впливають на дитину, викликаючи надмірне збудження нервової системи.


Також, на думку дитячих психологів, дитяче постільне приладдя не має бути занадто темним, оскільки це може стати причиною дитячих страхів і пригніченого депресивного стану, такого небажаного для малюка. Не варто при виборі дитячого постільного приладдя керуватися тими ж принципами, що і при виборі одягу для дитини, адже повна відсутність аплікацій, декоративних швів, а також інших оздоблювальних елементів на дитячій постільній білизні – це перевага.


Варто зазначити, що дитяче постільне приладдя має відповідати вимогам ДСТУ, а також мати відповідні гігієнічні сертифікати. Якісна постільна білизна не має жодних шкідливих домішок і токсичних речовин у своєму складі, а продавці у крамниці радо ознайомлять вас із сертифікатами на цю продукцію. Якщо вона дійсно являється якісною і сертифікованою, адже інша малюкові не підходить.


Після народження дитина потрапляє в невідомий для неї світ, в якому материнське лоно для неї замінює власне ліжечко, яке має бути затишним, комфортним, на 100% безпечним, а також саме таким, щоби дитя в ньому почувало себе максимально захищеним, а такі якості залежать не лише від моделі ліжечка і його розташування у квартирі, але і від того, яке постільне приладдя вибрали і поклали в нього батьки. Нерідко, наприклад, можна почути рекомендації щодо придбання для дитини не однієї, а, як мінімум, двох або навіть трьох теплих ковдр. Навіщо? Бо саме завдяки їм можна створити дуже затишний простір для дитини, який буде нагадувати їй материнський животик, адже типове ліжечко може спочатку бути для малюка занадто великим і зовсім незатишним.


Нерідко, вибираючи подушки та теплі ковдри, можна зіткнутися з великим різноманіттям наповнювачів для них. Найпопулярнішими являються такі, як холофайбер і синтепон. Обидва ці наповнювачі придатні для дитини, оскільки їх можна прати у звичайній пральній машинці, що потрібно робити дуже часто, особливо в перші місяці життя маляти. Також обидва матеріали являються гіпоалергенними. Однак, можна відмітити, що ковдра з холофайбером дещо тонша і легша, ніж синтепонова, але при цьому вона більш коштовна.


Обираючи матрац для дитини не варто керуватися модними тенденціями або чиїмось рекомендаціями, окрім лікарських. Не дивлячись на певні тренди, і сучасні діти можуть чудово себе почувати на матрацах із кокосовою набивкою, які при своїй низькій вартостімають оптимальну жорсткість і являються найкращими для дитини будь-якого віку. Якщо малюк має якісь проблеми з хребтом або опорно-руховим апаратом, для правильного вибору матрацу необхідно проконсультуватися з лікарем, і робити вибір того чи іншого товару відповідно до його рекомендацій.  


Незалежно від моделі матрацу, його наповнювача та інших особливостей, варто звернути увагу на наматрацник, який обов’язково має бути знімним. Навіщо це потрібно? Все досить просто: матрац неможливо випрати, як, наприклад, подушку або ковдру, саме тому і потрібен наматрацник, яку можна легко зняти, випрати і забезпечити для дитини необхідну чистоту і безпеку.


Особливої уваги заслуговує також вибір одягу для сну. Краще буде, якщо він буде просторим, без резинок і зав’язок, а також без декоративних елементів. Навіть маленькій дитині необов’язково надівати чіпець під час сну, слід використовувати його тільки якщо температура приміщення досить низька.

Дитяче постільне приладдя – запорука міцного сну і гарного здоров’я малюка. Слід відзначити, що все дитяче приладдя має утримуватися в ідеальній чистоті, адже саме від цього залежить екологія приміщення, в якому дитина проводить дуже багато часу. Саме таким місцем, особливо в перші місяці життя малечі, являється її ліжечко, яке має бути не лише гарним, але і затишним, а також подобатися малюку.